Medyum

Medyum deyince bazı insanların aklına sadece fal bakan ve yaptıkları çeşitli uygulamalar ile insanlara gelecekleri hakkında bilgiler vermeye çalışan kişiler gelir. Özellikle görsel kaynaklarda senelerce farklı giyim ve yaşam tarzları ile cam bir fanus veya su dolu bir kaba bakarak değişik işlemler yapan kişiler olarak tasvir edilen bu kişiler aslında sanılanın aksine çok daha özel insanlardır. Her biri birçok bilim dalında son derece bilgi sahibi, kültürlü ve her anlamda son derece özel kişilikler olan medyumlar sadece fal bakmak değil büyü yapmak, büyü bozmak, gelecek hakkında bilgiler vermek veya çok özel uygulamalar ile insanları yaşadıkları maddi veya manevi sıkıntılardan kurtarmaya çalışan kişilerdir.

Çok eski zamanlardan bu yana büyük ilgi görmeleri ve halende birçok işlem için insanların kapılarını aşındırmaları kendilerinin ne kadar özel kişiler olduğunun bir kanıtıdır. Diğer meslekler gibi bir okulu olmayan veya birkaç kitap okuyup internette araştırma yaparak öğrenilemeyecek olan bu mesleği, her zaman için cazibesini korumuş ve birçok kişinin ilgisini çekmiştir.

Ebced hesabı, astroloji, metafizik veya havas ilmi gibi birçok alanda yüksek bilgi sahibi olmaları sebebiyle her zaman için sıradan insanların ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar yapamayacakları uygulamaları çok basit bir şekilde ve çok kısa zamanda yapabilen medyumlar, yaptıkları birçok uygulama ile insanları şaşkına çevirmektedirler. Her zaman için toplum içinde son derece saygın bir yere sahip olan bu özel insanlar günlük yaşam tarzları, giyim şekilleri, davranışları ve yaşadıkları ortamlar ile her zaman için sıradan insanlardan ayrılan medyumlar, mesleklerini çok uzun yıllar boyunca edindikleri tecrübe ile icra edebilmektedirler.

Ancak günümüzde birçok kişi kendilerini sanki çok önemli bir medyum gibi tanıtarak kendilerinden maddi veya manevi bir çıkar elde etmek için yaptıkları sahte çalışmalar, maalesef insanların bu konuya olan güvenlerini zedelemektedir. Bu nedenle her zaman için medyumlardan herhangi bir konu hakkında yardım almak isteyen kişilerin çok detaylı bir araştırma yapmaları ve en doğru kararı verene kadar uygulama safhasına geçmemeleri önerilmekte ve bu konunun asla gözardı edilmemesi önerilmektedir.

Herhangi bir konuda yardım veya da merak ettikleriniz için çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda sitemizde yorumlarınızı çekinmeden paylaşabilirsiniz. Yorumlar kısa sürede incelenip onaylanacaktır.

 

Comments are closed.